13-07-2017 13:04 GÜNDEM

Anız yangını uyarısı

Beypazarı İlçe Jandarma Komutanlığı anız yangınlarına karşı vatandaşları uyarmaya devam ediyor.

Anız yangını uyarısı

Anız yangını uyarısı!

Beypazarı İlçe Jandarma Komutanlığı anız yangınlarına karşı vatandaşları uyarmaya devam ediyor.

Beypazarı İlçe Jandarma Komutanlığı, ilçe genelinde Hububat hasadının başlaması dolayısıyla, hasat sonrası anızların yakılmaması konusunda mahalle sakinlerini ve tarla sahiplerini uyarıyor.

Hububat tarımı yapılan alanlarda hasat sonrası, sözde ''tarlalarda toprak işlemeyi kolaylaştırmak için'' yapılan ancak toprağın kimyasal yapısı ile doğal dengeyi bozduğu bildirilen anız yangınlarına karşı, Beypazarı İlçe Jandarma ekipleri ilçeye bağlı mahallelerde halkı anızların yakılmaması konusunda uyarmaya çalışıyor.

Jandarma Komutanlığı yetkilileri, anız yakmanın zararları konusunda çiftçilere bilgiler verirken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürlüğü yetkilileri de, anız yakmanın son derece yanlış olduğunu, yangınla birlikte toprakta bulunan bazı kimyasalların yandığını ve böylece topraktaki veriminde düştüğünü ileri sürdüler.

Jandarma Komutanlığı, yangınların önlenmesi için muhtarlara büyük iş düştüğünü belirterek şu ifadelere yer verdi: “Alkol alan ve Mangal yakan şahısların bir anlık dalgınlıkları milli felakete yol açacaktır. Bu konuda jandarma ekipleri sık sık, yangına müsait alan ve ormanlıklarda devriye gezilerinde bulunarak denetimlerini sürdürecektir.”
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam