02-10-2017 14:49 GÜNDEM

Beyoklar başarıya doymuyor

Beyoklar Okçuluk Spor Kulübü Derneği Beypazarı’nı gururlandırmaya devam ediyor. 2015 ten bu yana Beypazarı’nda faaliyet gösteren kulüp son olarak Ankara’da düzenlenen yarışmada da çemberden ok geçirme yarışmasında birinci oldu

Beyoklar başarıya doymuyor

Beypazarı’nda kurulan ve 2 yıldır uluslararası ve ulusal yarışmalara katılan Beyoklar Okçuluk ve Spor Kulübü Derneği Ankara’da 1. oldu. 60 kişinin katıldığı ve 15 metreden çemberden ok geçirme kategorisinde rakiplerini eleyen Melih Eser kulüp adına başarıyı elde etti. Eser okçuluk sporunu 3 yıldır Beypazarı’nda sürdürdüğünü, uluslararası ve ulusal birçok başarı elde ettiklerini söyledi. Eser  “Uluslararası yarışmalarda 2.lik, Türkiye 1.liği, Ankara 1. ve 3.lüğü gibi derecelerim oldu. Başarının sırrını soranlara ise azimli olmak, kendine güvenmek, sıkı çalışmak ve kendini büyük görmemek” olduğunu söyledi. Arıca genç okçu, “ okçuların talim için geldikleri alanın girişinde “hiç”, çıkışında ise “edeb ya hu” yazar. Bu sözleri göz önüne alarak ne olursa olsun bir hiç olduğumu bilerek ve ecdada yakışır bir şekilde bu sporu icra etmeye çalışıyorum “ dedi.

 

Gelişim sürecinde özgüveni artırıyor

Kulüp faaliyetleri ve yarışmaları sayesinde birçok genç yarışma, ailesiz bir şekilde mücadele etme, kazanma ve kaybetme duygusunu yaşıyor. Kulübün ve okçuluğun sağladığı olanaklar gelişme sürecindeki kişilere olumlu katkı sağlıyor. Fiziksel bir spor olduğundan dolayı da kişilerin fiziksel gelişimlerinde tamamlayıcı etkiye sahip. İnsanların normal yaşantıda kullanmadığı birçok kası geliştirerek daha dinç bireylerin olmasını sağlıyor.

 

Beypazarı’nda okçuluğa ilgi artmalı

Beypazarı’nda okçuluğun yeterli ilgiyi görmediğini belirten Melih Eser özellikle gençlerin okçuluğa yönelmesi gerektiğini söyledi. İnternet kafelerde ve parklarda zaman öldürmek verine herkesin ok atması gerektiğini söyleyen Eser,  “ fiziksel gelişim ve psikolojik dinginlik için, ata sporumuzu, peygamber sünnetimizi yapmalıyız” ifadelerini kullandı. Genç okçu “Osmanlı devleti ve Atatürk’ün okçuluğa verdiği değeri milletçe miras olarak algılamalıyız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam