16-04-2017 18:22 GÜNDEM

Beypazarı Başkanlarından Referandum Açıklamaları

Beypazarı'nda referandum için vatandaşlar oylarını kullanırken, seçime katılım oldukça yüksek olduğu gözlemlendi. Konuya İlişkin Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, CHP İlçe Başkanı Ali Uysal ve MHP İlçe Başkanı Hamdi Ayanoğlu, Tanış BEYPAZARI'na açıklamalarda bulundu.

Beypazarı Başkanlarından Referandum Açıklamaları

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Beypazarı'nda yüzde 70 oranında evet çıkacağını gönlünden geçirdiğini ifade etti.. Beypazarı CHP İlçe Başkanı Ali Uysal, Beypazarı genelinde yüzde 45-47 aralığında hayır çıkacağını dile getirirken, Beypazarı MHP İlçe Başkanı Hamdi Ayanoğlu, "Beypazarı’ndan %60’ın üzerinde çıkacak" dedi.

"Ülkenin geleceğinde önemli rol oynayacağını düşünüyorum"

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan Beypazarı'nda referanduma yoğun katılım gösterildiğine dikkat çekerek, "Öncelikle vatanımız için Beypazarı’mız için hayırlar güzellikler getirmesini temenni ederim, İnşallah Türkiye genelinde ilk defa gerçekleşmiş olan bu referandum ülkenin yükselişinde ülkenin geleceğinde önemli rol oynanacağını düşünüyorum" diye ifade etti.

"Türkiye genelinde yüzde 62 evet çıkacak"

Gönlünden yüzde 70'in üzerinde evet geçtiğini belirten Kaplan, " Vatandaşların sandığa gidiş oranı tahmini %85 i geçtiğini düşünüyorum. %90’nı bulur. Ankara'da 25 ilçe içerinde en çok Evet diyecek Çamlıdere, en çok hayır diyecek ilçe Çankaya olarak düşünüyorum. Türkiye genelinde yüzde 62 evet çıkacak" şeklinde konuştu.

"Türkiye genelinde yüzde 54 hayır çıkacak"

CHP İlçe Başkanı Ali Uysal, çıkan sonuçların Beypazarı ve tüm Türkiye için hayırlı olmasını temenni ederek,"Beypazarı’nda katılım oranı %85'in üzerinde  Daha öncesinde benim beklediğim oranda Beypazarı genelinde yüzde 45-47 hayır oyu çıkacak. Yüzde 53-55 aralığında da Evet oyu çıkacak. Ankara genelinde ise Hayır oyunun %50 üzerinde olduğunu düşünüyorum. Türkiye genelinde yüzde 54 hayır, yüzde 46 evet üzerinde çıkacağını düşünüyorum. Türkiye genelinde sükûnet içerinde vatandaşlarımız oylarını kullanıyor. Çıkacak sonuç ne olursa olsun bu atmosferin bozulmaması öncelikli temennimdir" dedi.

"Beypazarı'nda yüzde 60'ın üzerinde evet çıkacak"

MHP İlçe Başkanı Hamdi Ayanoğlu ise şöyle konuştu, "Çıkacak sonuç vatanımıza milletimize hayırlı olsun. Beypazarı’nda seçmenler sandığa yoğun ilgi gösterdi.Katılım çok güzel %80’nin üzerinde.  Beypazarı’nda yüzde 60’ın üzerinde çıkacak. Ankara geneli %55 üzerinde evet çıkacak."
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam