19-06-2017 16:54 GÜNDEM

Beypazarı Devlet Hastanesi’nde neler oluyor?

Beypazarı Devlet Hastanesi’nde görev yapan çok sayıda doktor tayin istiyor. Tayin istemelerinin sebebi bilinmezken göreve devam eden doktorlar ise hastaları muayene etmek yerine Ankara’ya sevk ediyor.

Beypazarı Devlet Hastanesi’nde neler oluyor?

Beypazarı halkının sorun yaşadığı devlet hastanesinde yeterli muayene olamayıp Ankara’ya gitmek zorunda kalıyor. Görev yapan doktorların da tayin istemesi Beypazarı Devlet Hastanesi’nde neler oluyor? sorusunu akıllara getiriyor. Konuyla ilgili görüşlerini Tanış BEYPAZARI’na aktardan Elif Uysal, “ Beypazarı Devlet Hastanesi dışarıdan bakıldığında büyük ve gösterişli görüldüğü halde içinin boş olması biz Beypazarlıları oldukça üzmektedir. Randevu sisteminin bize imkân sunması gerekirken bizi oldukça mağdur etmektedir. Bir randevu en erken 3 gün sonraya verilmektedir. Çok önemli ve gerekli tetkiklerin yapılması gereken göz doktoru ise randevuyu en erken bir ay sonraya veriyor. Hastanenin temizlik konusunda ciddi problemleri var. Özellikle tuvaletleri çok kirli ve kesinlikle sağlıklı değil, eksik malzemeleri ise çok fazla. Bunların en kısa sürede halledilmesini istiyoruz” dedi.

“Doktorlar Beypazarı’ndan kaçıyor”

Konu ile ilgili şikâyetlerini belirten Baki Yılmaz, “Dahiliye ve Diyabet Uzmanı Selahattin Bıçak buradan Nallıhan’a gitti ve bir sene sözleşmeli çalıştı. Buradan hastalar dosyalarını alıp da Nallıhan’a gidiyor. Diş hekimliğine ayrılmış 4 tane koltuk var iken prosedür gereği doktor olması gerekiyor ve tedavi eden 2 doktor var. Abdullah Özdemir bile bırakıp Nallıhan’a gittiyse senelerin doktoru durum gerçekten çok kötü. Pratisyen hekim neden gelmiyor? 5 tane pratisyen hekim kadrosu açıldı. Günde 3 bin hasta bakan hastane 600 küsur hastaya düştü. Ne kadar mesafe olursa olsun sağlık sonuçta bu Ankara’ya ya da Nallıhan’a gidiyoruz. Doktorlar bundan 6-7 ay önce Beypazarı Devlet Hastanesi diye can atıyordu. Şimdi kaçıyorlar. Acilde uzman doktorlar nöbet tutuyor. Kadın Doğum Uzmanı Veysi kılıç yıllarını bu bölüme kendini adamış sen bu adama acilde nöbet tutturuyorsun. Ben bir erkek olarak gelmişim muayeneye adamın kaşesinde kadın doğum uzmanı yazıyor” diyerek tepkisini gösterdi.

Doktor bey ilgilenemez!

Hastanede yaşanan sorun ile ilgili konuşan bir vatandaş ise, “Hastanelerin poliklinik kısımlarını genelde Ankara’da halletmekteyim. Malum burada doktor bulmak çok zor oluyor. Beypazarı Devlet Hastanesi’nin sadece acil servis kısmını kullanıyorum. Acil serviste de çok fazla sıra bekliyorum. Bandrol veren kişiler genelde yerlerinde durmuyorlar” dedi ve başıma gelen bir olayı anlatmaya başladı: “Böbreklerim çok şiddetli bir şekilde ağrıyordu ve acile gittim. Bandrol verenler yine yerinde yoktu zar zor buldum ve bandrol aldım. Baya uzun bir süre bekledim doktor yoktu. Beklerken bandrol veren kız ne şikâyetiniz var? diye sordu böbreklerim ağrıyor diye cevap verdim. Doktor bey ilgilenemez çünkü onun bölümü değil dedi. Ben çok sinirlenmiştim bir acil doktoru nasıl oluyor da hastanın şikâyeti ile ilgilenemiyor. Bundan çok şikâyetçiyim. Yetkililer duysun ve acil bir çözüm bulunsun.”

“Uzman doktorlar bir bir gitti”

Beypazarı devlet hastanesi zamanında ilçelerin en iyi hastanesi olarak bilinirken şimdi pratisyenlerin dışında doktor bulmak zor diyen bir başka vatandaş ise, “Acilde uzman doktorlara nöbet yazılıyor. Örneğin kulak burun boğaz uzmanına acilde nöbet tutuyor. Ne kadar etkili olabilir böyle bir acil servis. Senelerin doktorları bir bir gitti. Artık sorumlulardan yapmaları gereken her şeyi yapmalarını istiyoruz” şeklinde konuşarak şikayetlerini dile getirdi.

Haber: Göksu Ağıllı
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam