09-10-2017 16:40 GÜNDEM

Beypazarı Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladı

Beypazarı Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında aşure dağıtımı, Sekli Yaşlılar Köşkü ziyareti, hastane ziyareti ve Doğan Çalı Mahallesi’ndeki minare açılışı etkinliklerini yaptı

Beypazarı Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladı

BEYPAZARI Müftülüğü,Camiler ve Din Görevlileri haftası kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirdi. 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri haftası için Beypazarı ve çevresinde çeşitli etkinlikler yapan Müftülük, programlarına ilk olarak Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci’nin izniyle mevlidi şerif ve aşure dağıtımı yaparak başladı. Kaymakam Kadir Ekinci ve Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın da katıldığı açılış programında Beypazarı Müftülüğü yaklaşık 1000 kişilik aşure dağıtımı yaptı.

HASTALAR ZİYARET EDİLDİ

Beypazarı Müftülüğü öncülüğünde gerçekleşen etkinlikler kapsamında, Sekli Mahallesi’nde bulunan yaşlılar köşkü ve Beypazarı Devlet Hastanesi’nde yatan hastalar ziyaret edildi. Cuma sabahı vatandaşlarla sabah namazı için Tabakhane Camii’nde buluşan Beypazarı Müftüsü Abdulmuttalip 
Peşe, cemaatle teşbihler çekip, Esma-ül Hüsna okudu. Doğançalı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan minarenin açılışının da yapıldı etkinlikler kapsamında, cemaate yemek dağıtıldı.

“CAMİ, ŞEHİR VE MEDENİYET”

Beypazarı Müftüsü Abdulmuttalip Peşe, “Programlarımızdaki ikramıza yardımcı olan Değirmencioğlu ile Zindancık restoranlarının sahiplerinden Allah razı olsun” diye konuştu. Müftü Peşe konuşmasına şöyle devam etti: “Cuma programında konumuz cami, şehir ve medeniyet. Cami merkezli bir medeniyetin kurulduğundan bahsettik. Rabbim memleketimize vatanımıza mutluluk huzur getirsin. Vatanımızı ve bizleri her türlü fitne ve fesattan korusun. Terör belasından korusun. Allah da şehitlerimizi rahmetiyle merhametiyle cennetiyle muamele eylesin. Gazilerimize de ağır olanlara acil şifalar vermesini Allahtan niyaz ediyorum."
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam