09-08-2017 12:34 SPOR

Beypazarı Spor’dan Olimpiyat şampiyonluğuna

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda, İşitme Engelli Futbol Milli Takımı, Ukrayna'yı finalde mağlup ederek altın madalya kazandı

Beypazarı Spor’dan Olimpiyat şampiyonluğuna

Samsun’da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Şampiyonası’nda altın madalya kazanan takımın futbolcularından Orhan Aydeniz, Beypazarı’nın gururu oldu

Olimpiyatlarda bir destan

Ukrayna'yı penaltılar sonucunda 4-3 mağlup eden Türkiye Erkek Futbol Milli Takımımız altın madalya kazandı. Samsun'da düzenlenen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda milliler voleybol ve hentbolda da şampiyon olmuştu.

Olimpiyat şampiyonluğuna uzanan öykü

Samsun’da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Şampiyonası’nda altın madalya kazanan takımın futbolcularından olan Orhan Aydeniz, azmin zaferini herkese ispatladı. Aynı zamanda Beypazarı Belediyespor amatör takımının oyuncularından olan Orhan Aydeniz, Avrupa Şampiyonluğu, Dünya Şampiyonluğu ve 2017 yılında da Olimpiyat şampiyonluğu yaşayarak, büyük bir başarıya imza attı. Genç takımdan bu yana Beypazarı Belediyespor’da futbol hayatını sürdüren Aydeniz, Amatör takımda oynayarak Milli takıma yükselme başarısını gösterdi. Milli takım kampları ve antrenmanları haricinde futbol yaşamını Beypazarı Belediyespor amatör takımında sürdüren Aydemir, kalan zamanlarında da Kulübün sosyal tesislerinde alt yapı takımlarının hocalarına destek veriyor.

Örnek bir sporcu

Genç futbolcu, ileri de kendisi gibi büyük başarılara imza atabilecek küçük çocuklara gerek futbol gerekse davranışlarıyla örnek oluyor. Beypazarı’ndaki futbol takımlarının antrenörleri; Hasan Varlık, Kadir Türkoğlu, Özgür Bediz ve Zafer Kahya, Orhan Aydeniz’den övgüyle bahsetti. Beypazarı Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Kavas, yaptığı açıklamada bu büyük başarının sabır, özveri ve çok çalışmayla geldiğini, futbolcularıyla her zaman gurur duyduklarını ve Orhan Aydeniz’e her konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Ahmet Kavas, “Orhan Aydeniz’in bu büyük başarısı tüm takıma ve özellikle genç futbolculara örnek olmuştur. Çok çalışmaları, sabırlı olmaları halinde kendini yetiştiren kardeşlerimiz de böyle büyük başarılara imza atacaklardır” diye konuştu.

Haber: Tolga Alca
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SPOR HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam