10-04-2017 11:52 SPOR

"Beypazarı'nın kapalı spor salonuna ihtiyacı var"

Tarım, turizm ve kültürü ile ön plana çıkan Beypazarı sporda dageçmişteki başarılarını yakalamak istiyor.Beypazarı'nda spor yapmaya çalışan birçok genç bulunurken, profesyonel anlamda spor yapılacak salona ihtiyaç duyuluyor.

Beypazarı'nda Mizgin Ay gibi uluslararası arenada Beypazarı'nı ve Türkiye'yi temsil edebilecek yetenekli gençler bulunuyor ancak altyapı konusunda desteğe ihtiyaç var. Konuya ilişkin Tanış BEYPAZARI’na açıklamada bulunan Beypazarı İlçe Spor Müdürü Baha Tekin, "Kapalı alanda yapılacak sporlara ait salonlarımız miadını doldurdu" dedi.

"Aileleri sahaya getirdik, yürüyüşe alıştırdık"

Beypazarı'nda köklü bir spor kültürü olduğunu ve Beypazarı'nda yaşayan gençlerin sporla uğraşması için çaba harcadıklarını ifade eden Tekin, "Aileleri sahaya getirdik, yürüyüşe alıştırdık.'Halk günleri' diye spor projelerini hayata geçirdik. Akşamları aileler gelip haftanın her günü 19.00-21.00 arası burada spor yapabiliyor” diye belirtti.

"Beypazarı görsel anlamda en iyisini yapmaya çalıştı"

İlçede spor yapılabilmesi tesislerin önemli olduğunu vurgulayan Tekin, futbol da Beypazarı'nın tarihin belli dönemlerimde Birinci Lig’de yer aldığını ve Beypazarı'nın görsel anlamda en iyisini yapmaya çalıştığını aktardı. Tekin, Türk Bayrağı'nı dalgalandırarak temsil eden sporcular yetiştirmek için çabaladıklarını ve bunun için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

"Beypazarı'nda kapalı spor salonuna ihtiyaç var"

Beypazarı'nda kapalı spor salonlarının miladını doldurduğunu belirten Tekin, "Beypazarı’ndaki kapalı spor salonumuz 1980 yılında yapılmış, yıllar geçmesine rağmen tadilatla bir şekilde Beypazarı’na cevap vermiş; ama bu saatten sonra Beypazarı’nda kapalı spor salonuna ihtiyaç var. Şuanda Beypazarı Kapalı Spor Salonu, salon sporlarına yeterli değil. Salon sadece okul maçlarını idare edebiliyor" şeklinde konuştu.

"Çocukların başarılı olacağına inanıyoruz"

Beypazarı Spor İlçe Müdürü Baha Tekin sözlerini şöyle sürdürdü: "Beypazarı nüfusu 50 bine ulaşmış, sosyal yönü, kültürel yönü gelişmiş, turizme açık, ipek yolu bulunan bir yerdir. Burada Spor salonunu tamir etmektense, modern bir kapalı spor salonu inşa etmenin çabasındayız. Bununla ilgili de girişimlerde bulunuyoruz. Beypazarı Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız da aynı görüşte. Çünkü iyi olan bir şehirde çocuklarında başarılı olacağına inanıyoruz."

Gençlik merkezi yakında faaliyete geçiyor

Gençlik merkezi binasının resmi olarak açıldığını ve yakın da faaliyetlere de başlayacağını aktaran Tekin,"Orada bir kapalı spor salonumuz var. Orası antrenman yete olarak müsait. Antrenmanlarımızıbiz orada yaparken, eski salonlarımızın yerine de yeni modern bir salon yapılması Beypazarı sporuna çok şey kazandırır. Beypazarı'nda yapılacak voleybol, basketbol, hentbol, güreş gibi maçlarda da ilçemizden çok başarılı öğrenciler çıkacağı kanaatindeyim"  diye ifade etti.

Çocuklar sakatlanırsa ne olacak?

Ailelerin çocuklarını spora yollaması konusun da tedirginlik yaşadıklarını ve ailelerin spordan çok çocuklarının okumasını istediklerini dile getiren Tekin, "Spor yapan çocuk sakatlanmaz. Sakatlık her an olabilir sadece spor yaparken sakatlanacak diye bir düşünceye kapılmasınlar. Sakatlık olmaması için spora davet ediyoruz. Yetenek taraması Beypazarı’nda yapılıyor. Özel bir ilgiyle çok yönlü şekilde o çocuğa sahip çıkılırsa bence buradan Olimpiyat Şampiyonu çıkar" diye konuştu.

Haber: Fatih Ağarman
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SPOR HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam