30-08-2017 13:45 GÜNDEM

Bu mahallede cep telefonu çekmiyor

Nallıhan’a 5, Ankara’ya 160 kilometre olan Sobran Mahallesi, Akgöçük diye bilinen yürüyüş alanıyla göz dolduruyor

Bu mahallede cep telefonu çekmiyor

Mahallenin doğal güzellikleri ile birlikte sorunlarına da değinen muhtar Ali Ünal, mahalle statüsüne girdikten sonra bazı hizmetlerin azaldığını söyledi

Çiftçilik ile uğraşan aynı zamanda Sobran Mahallesinin muhtarlık görevini yürüten Ali Ünal, “300’e yakın nüfusumuz, yaz aylarında artış gösterir. Dolayısıyla yaz aylarında ihtiyacımız olan gerekli alt yapı ve yollar konusunda eksikliklerimiz oluyor. Özellikle yollarımız ihtiyacı karşılamıyor. Önceki dönemlerde köy hizmetleri ve belediyemiz bizlerle çok ilgilenirdi. Şu anda resmen ihtiyaçlarımız konusunda sıranın bize gelmesini bekliyoruz” diyerek sorunlarını dile getirdi.

İnternet ve cep telefonu çekmiyor

Mahallede internet ve cep telefonu hatlarında da sorunlar olduğunu söyleyen Ünal,  “100’e yakın abonesi olmasına rağmen internet bağlantılarımızda sorunlar oluşuyor. Aynı zamanda cep telefonu hatlarımızı kullanamıyoruz. 300’e yakın kişi bu konuda mağduriyet yaşıyor. Acil bir durumda haberleşemiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda mahallemizde yer alan bir ormanlıkta yangın çıktı. Yangın sırasında bunun sıkıntısını çok fazla yaşadık. Gerekli mercilere ulaştık, ama dönüş gelmedi” diye konuştu.

Temiz havasıyla Akgöçük vadisi

Sobran Mahallesinin doğal güzelliklerine de değinen Ali Ünal, “Mahallemizin bulunduğu yer konum itibariyle bir doğa harikasıdır. İnsanlar yürüyüş yapmak için Akgöçük dediğimiz alana gidip, burada yürüyüş parkurlarında spor yaparlar. Bazı turizm şirketleri buranın farkında. Gerekli tanıtım yapılırsa mahallemiz turizm açısından da gelişebilir. Akgöçük dediğimiz alan, temiz havasıyla, bol yeşiliyle görülmeye değer bir yer. Herkesi buraya davet ediyoruz” dedi.

Hıdırellezle kardeşliğimiz pekişiyor

Sobran Mahallesinde her yıl bahar aylarında düzenledikleri hıdırellez bayramını anlatan Ali Ünal, “Hıdırellez bayramımız çevre mahallelerin katılımıyla daha da güzelleşir. Hayvancılıkla uğraşan aileler genel küçükbaş havyan bağışı yaparlar. Hanımlarımız yemekleri hazırlar. Diğer mahallelerle birlikte kardeşliğimizi bir kere daha hatırlar, yeni hasat dönemine de hep birlikte merhaba deriz” diye konuştu.

 
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam