09-10-2017 16:28 GÜNDEM

DOĞALGAZ, KÖMÜRE GÖRE DAHA EKONOMİK

Beypazarı’nda doğalgaz hattının yapılmasıyla birlikte soba ve kömür kullanan kişiler, evlerine yavaş yavaş gaz sistemi kurdurmaya başladı. Insanların aklındaki soruları ise Hulusi Alçin gideriyor

DOĞALGAZ, KÖMÜRE GÖRE DAHA EKONOMİK

Kömüre göre daha zahmetsiz, daha temiz bir ısınma ve kullanım alanı olan doğalgaz birçok konuda yaşamda kolaylık sağlıyor. ‘Doğalgaz mı yoksa kömür mü daha ucuz?’ sorusunun cevabını FECR Doğalgaz’ın sahibi Hulusi Alçin verdi. Tanış Beypazarı’na konuşan Alçin; “Kömürle doğalgazı karşılaştırdığımız zaman, sadece yakıt açısından baktığımızda ortalama 2,5-3 ton kömür ve kaloriferci vs ihtiyaçlarıyla birlikte ortalama 3-4 milyar arası bir gider demek. Ancak doğalgazda en iyi ısınmayla en soğuk mevsimde 500 lira yakılmıyor” dedi.

DOĞALGAZ BÜTÇEYE KATKI SAĞLAR

Alçin; “Doğalgaz ile yakıt kontrolü yapılabiliyor. İnsanlarımız yemek yapmak için şuanda tüp kullanıyor ve bir tüp 85 TL civarında. Sadece yemek pişirmek için doğalgaz kullandığınızda hemen hemen hiç yakıt kullanılmaz. Sıcak su için de kullanılabilen doğalgaz, aile bütçelerine katkı sağlayacaktır. Maddi açıdan doğalgazın hizmetleri çok fazla” diye konuştu. Sobalı evlerde çok fazla zorluğun olduğunu söyleyen Alçin, doğalgazın bu zorluklara büyük konfor sağlayacağını belirtti. Beypazarı’nda birçok evin yılın yarısında kul
lanılmadığını ifade eden Alçin; “Talep edilen sistem ve kombi ile fiyat aralığı değişebilir. Beypazarı halkı kullanılacak malzemelere ve kombi ile tesisat sistemine dikkat etmeli. Kurulum olarak insanlara biraz pahalı gelebilir ama ileriki dönemlerde 1-2 yılda kendini amorti edebilecek bir sistem. Beypazarı’n da yılın yarısında evlerini kullanmayanlar için çok büyük imkân olacak. Yakmayan parasını ödemeyecek” şeklinde konuştu.

PETEKLERİN TEMİZLENMESİ ŞART

Alçin; verimin artması için tesisatın çok iyi olması ve radyatörlerin zaman zaman temizlenmesi gerektiğini söyledi ve ekledi: “Petek temizleme ekiplerimiz var. Bu ekipleri yolluyoruz ve kullandığımız teknikler ile petekleri temizliyoruz.”

İNSANLAR UCUZA ISINSIN

Alçin; “Kombiler genelde garantili oluyor. Doğalgazın şurası da eksi diyebileceğimiz bir yönü yok. Türkiye’de doğalgaz sisteminin kurulduğu şehirlerin %90’ı doğalgaza geçer. Fecr Doğalgaz olarak biz Beypazarı’na ısınma adına A’dan Z’ye bütün hizmetleri veriyoruz. Amacımız Beypazarı’na hizmet. İnsanlar doğalgaz ile ucuza kolay ısınsınlar” diye belirtti. 
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam