09-08-2017 12:27 SPOR

Dövüş ve savunma kursları devam ediyor

AHİD’in öncülüğünde kurulan Beypazarı Belediyesi-AHİD Spor Okulu; tekvando, kick boks, wushu eğitimleriyle başarılara imza atıyor

Dövüş ve savunma kursları devam ediyor

Beypazarı Belediyesi ve AHİD’in işbirliğinde açılan spor okulunda Beypazarılı çocuklar dövüş ve savunma sanatıyla tanışıyor, ülke çapında müsabakalara katılıyor

25 yıl önce tekvando ile bu spora başlayan spor hocası Hakan Tuncel,  kick boks, muay thai alanlarında da deneyim sahibi olan ender sporculardan birisi. Şu anda Beypazarılı gençlere bu alanlardaki eğitimleri vererek, onları Türkiye’deki şampiyonalara hazırlıyor. Kendi döneminde gerekli destekleri görememesinden yakınan Tuncel, şu anda gerek AHİD (Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği) gerekse Beypazarı Belediyesinin katkılarıyla yetişen sporcuları dünya çapında yetiştirmek için elinden geleni yapıyor.  

İlhan Tuncel, rabia Tuncel

İlgi büyük

Çocukların ilgisi büyük

Küçük çocukların bu çocuklara ilgisinin arttığını söyleyen Hakan Tuncel: “Küçük çocukların sayısında artış oldu, okullar açıldığı zaman küçükler azalıyor, lise öğrencileri artıyor. Okul döneminde ailelerin belirlediği saatlere göre eğitimler veriyoruz. Türkiye üçüncüsü Rabia Tuncer yine bu okuldan çıkan bir öğrenci. Aynı zamanda benim kızım. İlhan Tuncel yine oğlum olup bu alanda milli sporcu olan ender öğrencilerimizden. 3 defa bölge şampiyonu olan Hümeyra Satılmış da bizim öğrencimizdir. Ankara’da wushu dalında yapılan maçlarda 9 kişi katıldık 4 öğrencimiz birinci çıktı. Türkiye şampiyonasında Doğukan Dönmez, Beyza Güler üçüncü oldu.”

Bu sporun geleceği var

Önceki dönemlere nazaran sporun birçok alanında olduğu gibi dövüş ve savunma sanatlarında da bir gelecek olduğunu belirten Tuncel: “Bizimki yeni bir kulüp olduğu için bunu biz bütün ailelere devamlı söylüyoruz. Söylemeye de devam edeceğiz. ‘Bu sporun bir geleceği var.’ Örneğin milli sporcu olup da beden eğitimi öğretmenliğine geçiş yapan arkadaşlarımız var. Tabi bunun için özverili çalışmak ve müsabakalara katılmak gerekiyor. Her lisans alan öğrenci tabi ki öğretmen olamaz. Bu işe emek harcamak gerekiyor.”

Taleplerimiz karşılığını buldu

AHİD Beypazarı Şube Başkanı Hasan Karaca ise bu faaliyetlere Beypazarı Belediyesinin destek vermesinden mutluluk duyduklarını ifade etti. Karaca: “Sağ olsun Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın katkılarından dolayı onları her zaman yanımızda hissediyoruz. Belediyeden istediğimiz bütün alt yapı, teknik edevat ve diğer destekler konusundaki tüm taleplerimiz karşılık buldu. Bunun için kedilerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Haber Tolga alca
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SPOR HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam