09-10-2017 16:48 GÜNDEM

Dudaş, şehitlerini yaşatıyor

BEYPAZARI’NA 45 km uzaklıkta bulunan Dudaş Mahallesi, vatan için şehit verdikleri evlatlarını yaşatmaya devam ediyor. Dudaş Mahallesi Muhtarı Sabri Çalışkan, Tanış BEYPAZARI’na konuştu

Dudaş, şehitlerini yaşatıyor

Mahalle Muhtarı Çalışkan; İlçe Kaymakamı Kadir Ekinci, İlçe Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve şehit ailelerinin yardımı ile Dudaş Mahallesi’ne şehit çeşmesi yaptırdıklarını söyledi. Mahallenin ihtiyaçlarının büyükşehir aracılığıyla ASKİ, Fen İşleri Müdürlüğü ve belediyenin yardımlarıyla giderildiğini söyleyen Çalışkan; “Gereken işleri gerekli kurumlar yapıyorlar” dedi.

ŞEHİTLERİNİ UNUTMADILAR

Çalışkan; “Mahallemizde 2 tane şehidimiz vardı. İlçe Kaymakamımız Kadir Ekinci, Belediye Başkanımız Tuncer Kaplan ve şehit ailelerimizin katkıları ile 2 tane şehit çeşmesi yapıyoruz” diyerek mahallenin şehitlerini unutmadığını söyledi.

MAHALLEDE GENÇ NESİL KALMADI

Mahallelerinde eskiden pirinç yetiştirildiğini ancak genç nesil olmadığı için bu tarz yetiştiricilikle uğraşacak kimsenin olmadığını söyle
yen Çalışkan, 90 haneli mahallenin 44 hane kaldığını belirtti. Mahallede yaşayan halkın 80 yaş üzeri olduğunu söyleyen Çalışkan, göç edenlerden sadece emekli olan bazı haneler geri geldiğini ifade etti. Çalışkan; “Beypazarı’na 45 km uzaklıkta olmasına rağmen köyümüzde yaşam çok iyi, arkadaşlık ve samimiyet var. Gelen misafirlere de hiçbir zaman çayımız şekerimiz bitmez. Her Mayısın 2’inci haftası yağmur duası yapıyoruz. Köyde nesiller kayboluyor bu etkinliklerimizle köyümüzün insanını tanıyoruz” şeklinde konuştu.

TUNCER KAPLAN CAMİYİ YAPTIRDI

Camimiz yanmıştı kısa süre önce belediyemiz, kaymakamlığımız ve köy halkımızla imece usulü tamirini yaptık. Cami yandığında Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, “Ne yapacaksanız yapın gerisini ben yaparım” dedi ve bu beni çok mutlu etti. Yolumuzun sıcak asfaltı bitti tozdan topraktan kurtulduk. Çalışkan, “İlçe Kaymakamımız Kadir Ekinci ve Belediye Başkanımız Tuncer Kaplan, sağ olsunlar çok yardımcı oluyor” diyerek teşekkür etti ve sözlerini sonlandırdı. 

 
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam