09-10-2017 17:13 GÜNDEM

Genç çiftçi desteklemeleri devam ediyor

Beypazarı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün Beypazarı ve çevresindeki vatandaşlar için uyguladığı “Genç Çiftçi Projesi” tüm hızıyla devam ediyor.

Genç çiftçi desteklemeleri devam ediyor

Beypazarı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 2017 Genç Çiftçi Projesi kapsamında ilçedeki 16 çiftçiye 30 bin liralık destekte bulundu. Proje kapsamında 1 arıcılık, 2 büyükbaş hayvan, 1 büyükbaş hayvancılık tesisi yapımı, 1 küçük baş hayvan, 2 küçükbaş hayvancılık tesisi yapımı, 2 istiridye mantarı, 5 tane de sera yer alıyor.
Beypazarı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yavuz Ekici, “Arıcılara 40 tane kovan, büyükbaş hayvancılara 6’şar hayvan, küçükbaş hayvancılara 40 koyun, mantarcılara 1 dekar istiridye mantar tesisi, seracılara da 1 dekar sera verildi” dedi.

Verilen desteklerin tamamının hibe olup çiftçinin hiçbir katkı payı ödemediğini belirten Ekici, “Geçen yıl 12 olan genç çiftçi desteğimiz bu yıl 16’ya yükseldi. 2018’de de sera başta olmak üzere yine başvurularımızı değerlendirip daha fazla genç çiftçimizi desteklemek istiyoruz” diye konuştu.
Yavuz Ekici, bu projenin amacının, kentte yaşayıp kırsala dönmek isteyen, sosyal güvencesi olmayan ve gelir getirici hiçbir faaliyette bulunmayan gençlerin verilen destekler sayesinde kırsala döndürülüp, tarımsal faaliyetlerde bulunarak geçimlerini sağlamaları olduğunu vurguladı.
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam