12-10-2017 10:15 GÜNDEM

Hanlarönü yeniden düzenleniyor

Beypazarı’nın en çok bilinen tarihi Hanlarönü Meydanı’na Beypazarı Belediyesi tarafından yeni bir mimari düzenleme gelecek. Çalışmalar bir ay içerisinde başlayacak

Hanlarönü yeniden düzenleniyor

Beypazarı’nda tarihi özellikler taşıyan Hanlarönü Meydanı’na yeni bir çevre düzenlemesi yapılıp meydan modern bir görünüme kavuşturulacak. Belediye Kasaplar Hali ve halin yanında bulunan çay bahçesi komple yıkılarak, yerine daha geniş ve düzenli bir alan oluşturulacak. Belediye yetkililerinin vermiş olduğu bilgiye göre, bölgenin kamulaştırma çalışmaları bitti. Proje çalışmaları bir ay içerisinde başlayacak.

 

Modern bir düzenleme yapılacak

Beypazarı’nın en işlek meydanlarından olan Hanlarönü’ndeki kasaplar, Altınparmak İş Merkezi’nde kendilerine tahsis edilen yerlere taşınacak. İhalesine kısa süre sonra başlanacak olan projede Hanlarönü Meydanı daha modern bir görüntüye kavuşacak. Alt kısmında umumi lavaboların olduğu, üst katında iki tane dükkan ve terasın olduğu yeni bir bina inşa edilecek.

 

Etkinliklerde rahatlama olacak

Yeni projeye göre şu anda kullanılan Belediye Kasaplar Hali binası tamamen yıkılacak.  Halin yan kısmında bulunan çay bahçesi, meydanla aynı düzeye getirilecek. Projeden sonra meydanın daha da genişleyeceği ve miting, konser gibi etkinliklerde sıkışmanın önüne geçileceği belirtildi.

 

Geç kalınmış bir proje

Hanlarönü Meydanı’ndaki yeni çevre düzenlemesine dair Beypazarlı vatandaşlardan şu tepkiler geldi: “Meydanın yeniden düzenlenmesi, Belediye Kasaplar Hali’nin yıkılıp yerine daha modern bir binanın kurulması geç kalınmış bir çalışma. Zaten Kasaplar Hali tamamen görüntü kirliliği yaratıyordu. Halin içinde birkaç tane kasap kalmıştı. Yeni ve daha modern bir yere geçmek onlar açısından da bir avantaj sağlıyor. Ayrıca Hanlarönü Meydanı’nın genişlemesi, araç trafiğini bile rahatlatabilir. Bu meydanda bazı etkinlikler yapılmaya çalışılıyor ama alan yetersiz kalıyor. Bundan sonraki süreçte konser ve miting gibi etkinlikler daha rahat yapılabilinir.”

 
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam