02-10-2017 14:32 GÜNDEM

İstiklal Mahallesi kan kaybediyor

İstiklal Mahallesi Muhtarı Ahmet Üstek mahallenin nüfusunun günden güne azaldığını ve artık mahallenin son dönemlerini yaşadığını vurguladı

İstiklal Mahallesi kan kaybediyor

İstiklal Mahallesi eski muhtarı “Yorgancı Mehmet” in vefatından sonra muhtar olan ve 4 dönemdir muhtarlığı sürdüren Ahmet Üstek mahallenin çok hızlı bir şekilde küçülmeye başladığını vurguladı. Üstek “ Bir dönem 1050 seçmenim vardı. Şuan ise bu sayı 480 civarında. Yerli halkımızdan sadece yaşlılar kaldı. Genç nüfus daha çok yeni mahallelerde oturuyor” dedi. Çok tepelik bir bölgede olduğu için nakliyenin, gelip gitmenin zor olduğunu söyleyen muhtar, özellikle hafta sonları bölgenin ulaşımının imkansıza yakın olduğunu vurguladı. Muhtar “ Turizmin mahalle için olumlu ve olumsuz etkileri var. Halkımız ürünler satarak para kazanıyor ancak yaşlı yoğunluğunun çok olduğu mahallemize ulaşım çok kısıtlanıyor. Cenazeleri bile kaldırmakta zorluk çekiyoruz.” İfadelerini kullandı. Muhtar olarak mahalleye hizmet etmek istediğini söyleyen muhtar “Şu dönemde zaten muhtarın yükü azaldı. İkamet belgelerini nüfus müdürlükleri verebiliyor.” dedi.

 

Alternatif ulaşımın olması gerek

Muhtar Üstek bölge için en büyük problemin ulaşım olduğunu söyledi. Bölgeye alternatif bir yolun yapılıp ulaşım zorluğunun giderilmesi gerektiğini söyleyen muhtar, “mahallenin arka kısmındaki yolun yapılması çok önemli. Konu ile ilgili birçok yere başvurdum ancak henüz sonuç alamadım. Muhtar olarak benim yaptırım gücüm az. Mahalleye birçok şey yaptırmak istiyoruz ancak elimizden çokta bir şey gelmiyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam