02-10-2017 14:27 GÜNDEM

Muhtarlık onun mesleği oldu

Ankara’nın Ayaş ilçesine bağlı Uğurçayırı Mahallesi’nin muhtarı Şükrü Balçiçek, 30 yıllık muhtarlık deneyimiyle göz dolduruyor. Yaşadığı mahalle herkesçe 'Balçiçek' olarak da biliniyor

Muhtarlık onun mesleği oldu

Ayaş, Uğurçayırı Mahallesi’nde 6. dönem 30 yıllık muhtarlık görevini devam ettiren Şükrü Balçiçek, bundan sonraki dönemlerde de bu görevi sürdüreceğini söyledi.Ayaş’ta muhtarlık görevini en uzun süre yürüten kişi olan Şükrü Balçiçek, bölgede herkesin tanıdığı bir sima haline geldi. Ankara’ya 70, Ayaş ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Uğurçayırı Mahallesi’nin muhtarlık hizmetini sürdüren Balçiçek, yapmış olduğu hizmetlerle, insanların sevgisini kazanarak mahallesinin adının ‘Balçiçek’ olarak anılmasına vesile oldu.

 

Büyük bir sorumluluktur

Şu an 120’ye yakın seçmeni ile 30 yıldır muhtarlık yapan Balçiçek, mesleği haline getirdiği bu iş hakkında diğer meslektaşlarına şu tavsiyelerde bulundu: “Muhtarlık görevi diğer meslekler gibi kutsal bir vazifedir. Her şeyden önce büyük bir sorumluluktur. Muhtarlık görevini yürüten herkesin halkla iç içe olması, onların acılarını, mutluluklarını birlikte yaşaması gerekir.  Vatandaştan bir talep geldiği zaman o işin peşine samimi bir şekilde düşmesi lazımdır. Bir muhtarın herkesle iyi geçinmesi de çok önemlidir. Kendi kişisel menfaatleri asla başkasından üstün değildir.”

 

Toplantılar verimli geçiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirmiş olduğu iki toplantıya da katıldığını belirten Balçiçek, “Bu toplantılar bizler için çok verimli geçiyor. Cumhurbaşkanımızdan çok şey öğreniyoruz. Bizleri ciddiye alması bizi mutlu ediyor. Eskiye nazaran muhtarlık mesleğinin etkisi azalsa da, bu dönemlerde muhtarlar daha çok bilinç sahibi. Artık genç dinamik kişiler bu vazifeyi üstlenebiliyor. Bu durum çok sevindirici” diye konuştu.  

 

Bu iş mesleğim oldu

Şükrü Balçiçek: “Bundan sonra da Allah sağlık verdiği sürece muhtarlık adaylığım devam edecek. Bu iş benim mesleğim oldu. İşimi severek yapıyor, insanlara hizmet etmeyi borç biliyorum.”
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam