31-07-2017 15:32 GÜNDEM

Sındırgı da artık kardeş şehir

Balıkesir Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan Beypazarı Limoncuoğlu Başkanlık Konağı’ında Kardeş Şehir Protokolünü imzaladı.

Sındırgı da artık kardeş şehir

Tuncer Kaplan, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, başkan yardımcıları ve meclis delegelerini Limoncuoğlu Başkanlık Konağı’ında ağırladı.

Dayanışma içinde olacağız

Protokol imzalanmadan önce belediye başkanları konuşmalarını yaptılar. Sözü alan Ekrem Yavaş, bu tür protokollerin ülkemizde kardeşlik bilincine katkı sağladığını söyleyerek, “Beypazarı’nı tarihi güzelliği, farklı atmosferi ile kendimize her zaman yakın bulduk. Bundan sonra her türlü işbirliği ile bir dayanışma halinde ilçelerimize hizmet edeceğiz. Beypazarı Belediye Başkanımıza hepinizin huzurunda sevgilerimi sunuyorum” dedi.

İlçelerimize hayırlı olsun

Tuncer Kaplan yapmış olduğu konuşmada Balıkesir Sındırgı’dan gelen kafileye Beypazarı’nı anlattı: “Beypazarı tarihi ve doğal güzellikleriyle ön planda olan bir ilçedir. Ülkemiz için birçok konuda öncü olmuştur. Tarım, hayvancılık, teknoloji, turizm alanlarında kendini ispatlamıştır. Bu başarılar özellikle hanımların büyük katkılarıyla gerçekleşmiştir. Bu vesileyle şu anki faaliyetlerin mekandan önce dostluk ve kardeşlik adına önemli katkılarının olduğunu düşünüyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”

Protokol imzalarının akabinde belediye başkanları birbirlerine yöresel hediyelerini takdim edip, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte Beypazarı Demirciler Çarşısı, tarihi Suluhan ve bazı müzeleri gezdiler.  
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam