12-10-2017 10:16 GÜNDEM

Yarım asırdır terzilik yapıyor

Elli yıldır Beypazarı merkezde terzilik yapan Cevdet Uysal, bu mesleği icra ederek üç çocuğunu meslek sahibi yaparak geçimini sağlıyor

Yarım asırdır terzilik yapıyor

İlkokul bittikten sonra çırak olarak bu mesleğe başlayan Cevdet Uysal,  ilk terzi dükkanını 1972 de açtı. Şu an ise çırak bulmakta zorlandığını söyleyen Uysal, “10 sene öncesine kadar çıraklarımız vardı. Konfeksiyon ile büyük atölyeler kurulunca, artık bizim yanımıza kimse gelmez oldu. Bizler bu işin ustalarıyız. Bu meslek en iyi bizlerin yanında öğrenilir” diyerek bu konudaki şikayetini dile getirdi.  

Gençler tembellik yapıyor

Yeni nesil gençlerin aşırı tembelliklerinden yakınan Uysal sözlerine şöyle devam etti: “Gençlerimiz artık zora gelemiyor. Sabırsız hareket edip, her şey hemen olsun istiyorlar. Ben bu işi öğrenirken gecem gündüzüm belli değildi. Çok zorluk çektik ama işimizi çok iyi yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Gençlerimizin sabırlı olmaları lazım. Çalışırlarsa genç gözükürler. Beyindeki stresi atsınlar, hiçbir şeyi dert edinmesinler.”

Beypazarı’nda eksiklikler var

Doğma büyüme Beypazarılı olan Cevdet Uysal, yaşadığı ilçenin eksikliklerine değinerek şunları söyledi: “Beypazarı turistlik bir bölge. Burada turistlerimize uzun zaman geçirebilecek mekanlar açmak lazım. Yine araçlarını park edebilecek otopark yetersizliği var. 
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam