02-10-2017 12:20 GÜNDEM

Yemek yarışmasında birinci oldu

Beypazarı’nın turizm şehri olması ile beraber açtığı dükkanda yaptığı yöresel yemekler ile yerli ve yabancı turiste eşsiz damak tadı tattıran Fatma Emeksizoğlu, Belediyenin düzenlediği yemek yarışmasında birinci oldu.

Yemek yarışmasında birinci oldu

Beypazarı Belediyesinin Festival etkinlikleri kapsamında düzenlediği yemek yapma yarışmasında Beypazarı’nın tanınan esnafı Fatma Emeksizoğlu 3 alanda ödül kazandı. Fatma Teyze olarak bilinen Fatma Emeksizoğlu, “ Beypazarı’nın yerlisi olduğumuz için yöresel yemeklerle aramız çok iyi. Daha önce yapılan yarışmada da 1. Olmuştum ve bu yarışmada da kendimi denemek istedim ve başarı elde ettim” dedi. Yaprak sarması, baklava, höşmerim ve ovmaç çorbası ile yarışmaya katılan Fatma Teyze ovmaç çorbası ve yaprak sarmasında 1.lik, baklavada 3. Elde etti. Ovmaç çorbasını kayınvalidesi ve annesinden öğrendiğini söyleyen işletmeci, yöresel ürünler ile alakalı yarışmaların süreklilik haline getirilip devamlı yapılması gerektiğini söyledi.

 

Sezon normal yoğunlukta

Sezonun kapanışını değerlendiren Fatma Emeksizoğlu, sezonun normal geçtiğini söyledi. “ Gittiği gördüğü yerden memnun olanlar kesinlikle geri geliyor. Beypazarı’na gelen sürekli müşterilerimiz çarkı döndürmemizde en büyük etkenlerden” diyen işletmeci, Beypazarı’na gelen müşterilerin sürekli olarak işletmesine uğramaya çalıştıklarını, bununda kendisi için en büyük mutluluk kaynağı olduğunu söylüyor.

 

18 yıldır dükkanımın başındayım

Özellikle başta birçok ekonomik sorunlar karşılaştığını söyleyen Fatma Teyze zorluklara rağmen yılmadığını, 18 yıldır dükkanının başında olduğunu söyledi. İşletmeci “ Hammaddenin ucuzunu satın alim, biraz kalitesinden ödün verim bana daha fazla gelir getirsin diye hiç düşüncem olmadı. Titizlik ve kalite ile bu duruma geldik” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
reklam
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğerreklam